Sony Xperia X Compact

W przypadku osób szukających przede wszystkim solidności, ale niekoniecznie najlepszych możliwych aktualnie technicznie rozwiązań na pewno to właśnie model Sony Xperia X Compact ma szansę okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wszystko dzięki temu, że ta mniejsza wersja XZ posiada wszystko czego nam potrzeba do wygodnej i przyjemnej pracy, ale jednocześnie nie jesteśmy tu zasypani mnogością niepotrzebnych dodatków. Mały rozmiar również w oczach niektórych klientów działa na korzyść.

Sony Xperia X Compact to nieco słabsza odmiana ZX, ale nie można w tym wypadku odmówić również firmie Sony zaangażowania w rozwiązania techniczne, które zostały tu zastosowane. Dostajemy w jej wypadku procesor SnapDragon 650 i 3 GB pamięci operacyjnej. To równie całkiem niezłe parametry jak na tą półkę cenową i jakościową. Nieco mniejsza pojemność akumulatora nie jest w jego wypadku problemem. Sony Xperia X Compact to bateria o pojemności 2700mAh, ale można to wybaczyć producentowi, bowiem mamy tu również nieco mniejszy ekran dotykowy o przekątnej 4,6cala. Dzięki takie baterii wszystko działa maksymalnie długo bez konieczności ładowania, a dodatkowym smaczkiem jest również system inteligentnego ładowania jaki stosuje firma Sony w swoich modelach telefonów. W porównaniu do swojego nieco droższego kuzyna ten model posiada kamerkę o rozdzielczości jedynie 5 MP. To jedna z niewielu tak znaczących różnic. Poza pomniejszeniem ekranu również mamy tu bowiem 32 GB miejsca na dysku co sprawia, że jest to w pełni kompaktowy model, który może być dla nas niezmiernie przydatny w pracy czy też w domowych zastosowaniach.

Delikatny ekran to cecha typowa dla takich właśnie modeli. Odpowiednio dopasowane szkło na ekran pozostaje więc niezbędnymi dodatkiem do takiego jak ten telefonu, który pozwoli na uchronienie najbardziej wrażliwego elementu smartfona przed przypadkowymi rysami czy też innymi uszkodzeniami. Przydatnymi akcesoriami będą również w jego wypadku etui, pokrowiec czy futerał. Solidny telefon za całkiem nieduże pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *