Przygotuj się do sezonu rowerowego…

Dla niektórych sezon rowerowy trwa przez cały rok. Sporo osób jednak dopiero wiosną wyciąga rowery z piwnic czy garaży. Wydawać by się mogło, że jeśli mamy powietrze w kołach to wystarczy nasz pojazd umyć i można jechać. Otóż nie do końca tak jest…

Po dłuższej przerwie od jazdy na dwóch kółkach bez wątpienia najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie sprzętu do kolejnego sezonu.
Jak już zostało wspomniane powyżej .a początek rower trzeba będzie odkurzyć i umyć. Potem nasmarować wszystkie części, które tego wymagają czyli piasty, suport, łańcuch itp. Następnie sprawdzamy opony i ewentualnie dopompowuje powietrza.

I na koniec najważniejsza kwestia do sprawdzenia, czyli hamulce. Tutaj jeżeli nie jesteśmy pewni, czy sami sobie z tym poradzimy możemy udać się do profesjonalnego serwisu, który odpowiednio się tym zajmie.

Przygotowanie roweru do jazdy to kwestia najważniejsza, ale warto także pomyśleć o rowerowych akcesoriach, które ułatwią i uprzyjemnią nam rowerowe wyprawy.

Torby, sakwy, kosze i uchwyty rowerowe

W zależności od tego czy rowerem udajemy się na zakupy, dojeżdżamy do pracy, jest to dziedzina sportu, którą uprawiacie lub po prostu rekreacyjnie lubicie jeździć poza miasto możecie wybrać akcesoria odpowiednie dla siebie. Poniżej krótka podpowiedź jaki uchwyt rowerowy, sakwę wybrać.

Na krótkie przejażdżki wystarczy uchwyt rowerowy na kierownicę lub niewielka sakwa dzięki dzięki której telefon będziemy mieć w zasięgu wzroku. Jakby nie było telefon to akcesorium bez którego się nie ruszamy.

Rowerem na zakupy? Czemu nie… Tutaj pomocnym może się okazać wiklinowy koszy na kierownicę. Bez problemu możesz go odpiąć i zabrać ze sobą do sklepu. Świetnie sprawdzi się też podczas wypadów na piknik.

Dla kogo sakwy na bagażnik? Czasem wybieramy się na nieco dłuższe wyprawy i potrzebujemy zabrać ze sobą trochę więcej rzeczy. Plecak nie jest tutaj najlepszym rozwiązaniem gdyż niepotrzebnie będzie nas obciążał. Właśnie z tą myślą powstały różnego rodzaju sakwy na bagażnik do których możemy spakować dodatkowe ubranie, wodę czy też coś do zjedzenia lub niezbędne narzędzia do ewentualnej naprawy roweru.

Więcej ciekawych uchwytów i sakw znajdziecie na naszej stronie https://www.izigsm.pl/sklep-uchwyt-rowerowy.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *