Okulary VR

Technologia 3d w ostatnich latach przeżywa ponowny swój rozkwit. Wszystko za sprawą rozwijania tak zwanej wirtualnej rzeczywistości, w której użytkownik może znaleźć się za pomocą wielu specjalistycznych urządzeń. Jednym z takich sprzętów są okulary wirtualnej rzeczywistości, których samo założenie przeniesie nas w fantastyczny świat, którego nie znaliśmy dotąd.

To proste na pozór urządzenie, które z jednej strony odcina nam dostęp do świata rzeczywistego dzięki z reguły szczelnemu wykonaniu, a z drugiej przed naszymi oczami prze specjalne okulary wyświetla rzeczywistość alternatywną. Mało tego – rzeczywistość ta często zmienia się zupełnie tak, jakbyśmy w niej sami uczestniczyli. Wystarczy poruszenie głową, by specjalistyczne urządzenia zmieniały wyświetlanie. Sprawia to, że faktycznie przeniesiemy się do niesamowitego świata na czas na przykład rozgrywki w grę komputerową czy uczestnicząc w kinowym hicie zupełnie jakbyśmy byli w centrum akcji. Gogle wirtualnej rzeczywistości same w sobie nie są drogim urządzeniem. Problemem jest jednak jeszcze jedynie stosunkowo mała ilość gier czy filmów, które taki standard będą dobrze obsługiwały. Tu również jednak z roku na rok zapewne zmieniać się będzie wiele niezwykle dynamicznie, a już teraz spośród tego co mamy wybór jest całkiem przyzwoity. Już za kilkaset złotych możemy dziś zakupić swój hełm wirtualnej rzeczywistości i cieszyć się zupełnie inną rzeczywistością, która zaskoczy Cię doskonałym wykonaniem i profesjonalnymi efektami. Poczujesz się zupełnie jakbyś był w centrum akcji również dzięki specjalnym sensorom nieco przypominającym joysticki. Posiadając taki zestaw będziemy mogli znacznie lepiej kierować swoją postacią i poczuć się jakbyśmy faktycznie w owej rzeczywistości się znajdowali.

Na pewno okulary 3d gogle to jeszcze stosunkowo rzadko spotykane urządzenie i nie tak powszechnie wykorzystywane, ale z roku na rok przybywa osób chętnie korzystających z nowoczesnych technologii wyświetlania takich jak właśnie technologia wirtualnej rzeczywistości. To najnowszy trend, nad którym z powodu niebywałej innowacyjności warto się na nieco dłużej pochylić. Przyznajemy, że technologia rozwija się niezwykle dynamicznie i zapewne stanie się standardem w kilku najbliższych latach. Świadczy o tym już dziś stosunkowo niska cena jaką trzeba zapłacić za takie rozwiązania techniczne jak okulary 3d i hełm czy też kask. W wielu miejscach również organizowane są pokazy, na których możemy na własne oczy zapoznać się z walorami tej właśnie technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *